Blog kategorie
Poradniki
Rekord Świata 24h Non-Stop

Ile kilometrów można przejechać na rowerze, solo, w 24h? Aktualny rekord świata federacji kolarskiej WUCA to 1,026km. Rekord ten należy do Christopha Strassera, austriackiego kolarza i specjalisty w jeździe solo. Przyszedł czas na pobicie tego rekordu przez naszego rodaka, Damiana Pazikowskiego.

Jak ubrać się zimą na rower? - AM Cycling

Stare przysłowie mówi, że stal hartuje się zimnem. Podobnie jest z kolarzem. Nawet zawodowcy, mający na wyciągnięcie ręki zgrupowania na południu Europy i najnowsze techniki treningu pod dachem, spędzają sporo czasu jeżdżąc po zaśnieżonych drogach. Dla nich to trening techniki jazdy oraz przyzwyczajanie się do niewygody.

Blog chmura tagów

Jak ubrać się na rower zimą - bielizna termiczna (base layer)?

0
Jak ubrać się na rower zimą - bielizna termiczna (base layer)?

Bielizna termiczna - base layer - w kilku słowach

Zasada działania - kilka słów naukowych

Tradycyjna bawełniana bielizna dotykając do spoconej skóry przejmuje z niej pot, nasiąka potem przez co staje się ciężka. Mokra bielizna dotykając skóry przykleja się i odkleja, co może być odczuwane jako dyskomfort. Gdy osoba ubrana w taką bieliznę zmniejszy wysiłek fizyczny bielizna pozostaje mokra i ciężka, dodatkowo bielizna nie dotykająca do skóry może się schłodzić. Dotyk takiej bielizny może wywołać duży dyskomfort. Bielizna termoaktywna ma za zadanie wyeliminowanie tych wad uzyskuje się to przez wykonanie powłoki, która przylega możliwie ściśle do skóry a pot jest odprowadzany na zewnętrzną powierzchnię bielizny.

Sprawne pobieranie potu ze skóry i zapobieganie tworzeniu się kropelek potu odbywa się dzięki ścisłemu przyleganiu bielizny do ciała, by to uzyskać materiał bielizny musi być elastyczny, co uzyskuje się dzięki zastosowaniu elastycznych włókien i odpowiedniemu splotowi dzianiny. Dzięki ścisłemu przyleganiu pot jest wciskany w materiał. Duże napięcie powierzchniowe materiału dla wody sprawia, że ciekły pot nie gromadzi się w przestrzeniach między włóknami ale przemieszcza się na powierzchnię dzianiny lub do następnej warstwy. Po zmniejszeniu wysiłku gdy skóra przestaje się pocić bielizna termoaktywna tworzy wokół skóry niemal suchą warstwę z izolującym cieplnie powietrzem znajdującym się między włóknami. 

Rodzaje bielizny termicznej ASSOS

Jak wiadomo, każdy z nas odbiera temperaturę w inny sposób. ASSOS, jako producent bielizny termicznej podaje tylko sugerowane zakresy temperatur. Sugerowane jest założenie bielizny zimowej od temperatury 5C, a bielizny ULTRAZ dla temperatur poniżej -10C. Oczywiście, każdy z nas wybierze ten zakres, w którym czuje się najlepiej.

15 minut ciepła - zasada technicznej odzieży sportowej - zimowej

Odzież sportowa, ta techniczna, przeznaczona dla aktywnego ruchu, ma pewną cechę charakterystyczną. Po założeniu i wyjściu na zewnątrz, jest nam w niej przez chwilę... zimno. Tak właśnie. Dopiero nasz ruch i aktywność fizyczna, oraz wytworzone dzięki temu ciepło zaczynają nas rozgrzewać. Odzież taka ma utrzymywać nasze ciepło, odprowadzać jego nadmiar na zewnątrz (nadmiar ciepła też nie jest dobry). Ma również dbać o to, żeby nasz skóra pozostawała sucha (wilgoć powoduje bardzo szybkie wyziębienie).

 

Bielizna Termiczna Zimowa Męska

Warstwa podstawowa z długimi rękawami dostosowana do zimnych, wymagających warunków jazdy zimowej, z izolującą dzianinową strukturą i bezszwową konstrukcją, która zapewnia suchość i izolację od podstawy.

Bielizna Termiczna Zimowa Damska

Warstwa podstawowa z długimi rękawami dostosowana do zimnych, wymagających warunków jazdy zimowej, z izolującą dzianinową strukturą i bezszwową konstrukcją, która zapewnia suchość i izolację od podstawy.

Bielizna Termiczna Zimowa Męska ULTRAZ

Maksymalna ochrona termiczna i komfort dopasowany do ciała w warstwie podstawowej z długimi rękawami, dostosowanej do najzimniejszych, najbardziej wymagających zimowych warunków jazdy.

 Bielizna Termiczna ASSOS ULTRAZ Zimowa Męska

Bielizna Termiczna Zimowa Damska ULTRAZ

Maksymalna ochrona termiczna i komfort dopasowany do ciała w warstwie podstawowej z długimi rękawami, dostosowanej do najzimniejszych, najbardziej wymagających zimowych warunków jazdy.

Bielizna Termiczna ASSOS Ultraz Damska Zimowa

Bielizna Zimowa Termiczna Męska DermaSensor GTO

Szczyt technologii warstwy bazowej, z dodatkową izolacją i rozszerzoną osłoną szyi do jazdy na rowerze zimowym. Bezszwowa, oddychająca, rozciągliwa, trwała i odporna na zapachy - wysokowydajna druga skóra.

 Bielizna Termiczna ASSOS GTO DermaSensor Męska Zimowa
 
 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium