Blog kategorie
Poradniki
Rekord Świata 24h Non-Stop

Ile kilometrów można przejechać na rowerze, solo, w 24h? Aktualny rekord świata federacji kolarskiej WUCA to 1,026km. Rekord ten należy do Christopha Strassera, austriackiego kolarza i specjalisty w jeździe solo. Przyszedł czas na pobicie tego rekordu przez naszego rodaka, Damiana Pazikowskiego.

Jak ubrać się zimą na rower? - AM Cycling

Stare przysłowie mówi, że stal hartuje się zimnem. Podobnie jest z kolarzem. Nawet zawodowcy, mający na wyciągnięcie ręki zgrupowania na południu Europy i najnowsze techniki treningu pod dachem, spędzają sporo czasu jeżdżąc po zaśnieżonych drogach. Dla nich to trening techniki jazdy oraz przyzwyczajanie się do niewygody.

Blog chmura tagów

Walka z samym sobą: Rekordowa 24-godzinna jazda na rowerze

0
Walka z samym sobą: Rekordowa 24-godzinna jazda na rowerze
13 sierpnia 2023 roku - Ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci jako moment niezłomnej wytrwałości i nieustającej pasji. Odbyła się spektakularna próba bicia rekordu w jeździe na rowerze przez 24 godziny. Wydarzenie obserwowało na miejscu wielu kibiców, a nasz zespół z BIKEWAY śledził te wyjątkowe zmagania przez całą dobę ich trwania.

Przasnysz stał się areną, w której Damian podjął się tego niezwykłego wyzwania. Trasa prowadziła wokół niedużego lotniska - jedna pętla ma tam około 7 km długości, a jej przejechanie zajmowało Damianowi średnio około 12 minut. Niemal wszystkie zakręty na trasie były łagodne i nie stanowiły problemu, z wyjątkiem jednego, gdzie Damian za każdym razem musiał znacznie zwalniać, przez co tracił tempo i musiał mocniej dociskać za każdym razem po wyjściu z zakrętu, aby wyrównać prędkość. Na szczęście pogoda dopisała - tylko przez chwilę pokropiło, co mogło uczynić ten zakręt niebezpiecznym, ale asfalt wysechł bardzo szybko i tylko kilka razy zakręt stanowił problem.
 
 
Pomijając kwestię przygotowania fizycznego i wielu innych, ważnych aspektów, w sukcesie Damiana pomogła także kwestia odpowiednich ubrań i akcesoriów rowerowych, w które zaopatrzyliśmy naszego rekordzistę. Damian ubrany był m.in. w kombinezon Assos Equipe RS Rapidfire LS, rękawiczki rowerowe ASSOS RSR Speed, skarpetki ASSOS RSR Speed oraz kask rowerowy The WING WHITE SHINY Rudy Project. W nocy dodatkowo miał na sobie Base Layer Dermasensor.

 
Po pełnych emocji 24 godzinach jazdy, Damian triumfował. Jego niesamowity dystans wyniósł 861 km, poprawiając cztery rekordy Polski i umiejscawiając go na trzecim miejscu na świecie w czterech różnych kategoriach. Sam Damian czuje niedosyt co do osiągniętego wyniku, ale nie ulega wątpliwości, że nie jest to jego ostatnie starcie z ultra.

 
Kolejna próba jest już w planach, a BIKEWAY pozostanie przy jego boku, oferując wsparcie na każdym etapie.
Serdecznie gratulujemy Damianowi i wyczekujemy z niecierpliwością jego przyszłych osiągnięć!

Finalny wynik Damiana po przejechaniu 24 godzin:
  • rekord Polski oraz 3 miejsce na świecie na dystansie 300 km
  • rekord Polski oraz 3 miejsce na świecie na dystansie 500 km
  • rekord Polski oraz 3 miejsce na świecie w czasie 12 godzin
  • rekord Polski oraz 3 miejsce na świecie w czasie 24 godzin

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium